Prezentácia projektu NENAPADNÍ HRDINOVIA vo Zvolene

Pracovníci Ústavu pamäti národa vďaka spolupráci so Stálou konferenciou občianskeho inštitútu navštívili v mesiacoch máj a jún 2009 približne 40 stredných a základných škôl od Sniny po Bratislavu, od Sihelného po Komárno. Školy, ktoré aktívne reagovali na ponuku projektu NENAPADNÍ HRDINOVIA v zápase s komunizmom v rokoch 1945 – 67 zhliadli filmy z produkcie ÚPN („Jáchymovské peklo“, „Prežili sme GULAG“) a vypočuli si prednášky zaoberajúce sa obdobím neslobody.

V stredu 24. júna 2009 sa na Gymnáziu Ľ. Štúra vo Zvolen uskutoční posledná z prezentácii projektu, ktorý ÚPN realizuje v spolupráci s Konfederáciou politických väzňov Slovenska. Popri prednáške autora a gestora projektu Františka Neupauera z ÚPN odznejú aj prezentácie predsedu KPVS Antona Srholca, pani Ničovej z KPVS a historikov ÚPN Michala Babála a Lenky Kádarovej.

Cieľom projektu je motivovať žiakov a študentov stredných i základných škôl zmapovať osudy obetí komunistickej totality. Svoje práce môžu zaslať na adresu ÚPN (Námestie slobody 6, 817 83 Bratislava 15) do 16. novembra 2009. Najlepšie práce budú odmenené (bližšie informácie na stránke www.november89.eu).

Vytlačiť