Pozvánka na prednášku

Ústav pamäti národa a Konfederácia politických väzňov Slovenska Vás pozývajú na prednášku Jany Švehlovej Vplyv päťdesiatych rokov na deti politických väzňov – dcéry nepriateľa štátu vo štvrtok 6. marca 2008 o 17. 00 hod. v kníhkupectve SVET KNIHY, Obchodná 4, Bratislava / 2.posch.

Doktorka Jana Švehlová, Ph. D. (Uniformed Services University of the Health Science) získala doktorát z filozofie na Univerzite G. Washingtona a v súčasnosti sa venuje politickej psychológii. Jej výskum sa týka transgeneračných psychologických vplyvov na deti obetí komunizmu. Výsledky svojej práce prezentovala na rôznych vedeckých podujatiach v Európe i Spojených štátoch.

Prednáška sa venuje problematike psychologických následkov uväznenia, ktoré majú mnohostranný dopad nielen na uväzneného človeka, ale aj na jeho rodinné vzťahy. Skúsenosti dcér politických väzňov dokazujú, že tieto vplyvy majú tiež dosah na nasledujúce generácie. Ich svedectvami sa otvára nový pohľad na zločiny stalinizmu, ktorý zatiaľ nebol predmetom širšej verejnej diskusie.

Vytlačiť