Pietne spomienky na obete komunizmu pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu

Pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa budú konať pietne spomienky na obete komunistického režimu.

Politickí väzni – Zväz protikomunistického odboja, III. odboj pozýva na pietnu spomienku na Cintorín Vrakuňa v Bratislave, ktorá bude 17. novembra o 11:00 pri pamätníku popraveným a umučeným obetiam komunizmu.

Konfederácia politických väzňov Konfederácia politických väzňov Slovenska pozýva na svätú omšu za obete komunistického režimu v Katedrále sv. Martina, ktorá bude 17. novembra o 12:00 a celebrovať ju bude Mons. František Rábek, biskup a ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR. Pietny akt kladenia vencov bude nasledovať o 14:00 pri pamätníku Brána slobody v Devíne.

KPVS tiež pozýva na pietnu spomienku na obete komunistického režimu z Prešovského kraja, ktorá bude v utorok 20. novembra 2018 v Prešove. Začne sa o 12:00 svätou omšou za obete komunistického režimu v Konkatedrále sv. Mikuláša, ktorú bude celebrovať páter Tadeáš Mikuláš Král OFM. O 13:00 bude nasledovať pietna spomienka pri pamätnej tabuli na Hlavnej 72, spojená s kladením vencov a príhovormi hostí.

Už na stredu 14. novembra pripravuje Konfederácia politických väzňov Slovenska pietnu spomienku na obete komunistického režimu z Trnavského kraja. O 10:00 bude svätá omša v Bazilike sv. Mikuláša, ktorá sa koná ako súčasť Trnavskej novény. Celebrovať ju niekdajší politický väzeň Peter Rúčka. Pietne kladenie vencov a príhovory hostí budú o 11:15 pri pamätníku obetiam komunistického režimu.

Vytlačiť