Otvorenie II. ročníka projektu NENÁPADNÍ HRDINOVIA v zápase s komunizmom

Ústav pamäti národa Vás srdečne pozýva na otvorenie II. ročníka projektu Ústavu pamäti národa a Konfederácie politických väzňov Slovenska s názvom NENÁPADNÍ HRDINOVIA v zápase s komunizmom, ktoré sa uskutoční 24. marca 2010 v areáli kláštora redemptoristov v Podolínci.

Projekt je určený najmladšej generácii (žiakom 8. a 9. ročníkov a stredoškolákom), no rovnako generácii osobností, ktoré neváhali obetovať svoju slobodu, ba aj svoje životy za hodnoty pravdy, slobody a demokracie.

Minulý rok sme tento projekt otvárali v Trenčíne, v meste, odkiaľ pochádzali študenti tamojšieho gymnázia Albert Púčik, Anton Tunega, Eduard Tesár a spol. Do projektu sa priamo zapojilo 43 žiakov a študentov v osemnástich tímoch. Rok 2010 je na Slovensku vyhlásený za rok kresťanskej kultúry, zároveň si pripomíname tragické 60. výročie násilnej likvidácie mužských a ženských reholí komunistickým režimom. Tentokrát upriamujeme pozornosť na prenasledovaných rehoľníkov, a preto ho otvárame s predsedom KPVS Antonom Srholcom, SDB v priestoroch centralizačného kláštora v Podolínci v predvečer výročia sviečkovej manifestácie.

Kontakt: František Neupauer, neupauer@upn.gov.sk, tel.č.:02/ 5930 0311
Viac informácií o projekte nájdete na stránke:www.november89.eu.

Vytlačiť