Logo

Konferencia a pamätný deň SR: Deň samizdatu 2021. Pocta samizdatu

Ústav pamäti národa v spolupráci s Občianskym združením samizdat.sk a Univerzitnou knižnicou v Bratislave pozývajú na konferenciu Deň samizdatu 2021. Pocta samizdatu.

Konferencia sa bude konať v utorok 12. októbra 2021 v Seminárnej sále Univerzitnej knižnice v Bratislave (Klariská ul. 5, Bratislava) aj s účasťou verejnosti v rámci povolenej kapacity sály. Záštitu nad konferenciou prevzal predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger. Tento rok si zároveň 12. októbra prvýkrát pripomíname Deň samizdatu aj ako pamätný deň SR.

Konferencie sa zúčastnia tvorcovia a distribútori samizdatov zo Slovenska i Českej republiky a historici najmä z Ústavu pro studium totalitních režimů ČR, Ústavu pamäti národa, Múzea obetí komunizmu v Košiciach, Trnavskej univerzity a SAV. V druhej časti konferencie prebehne moderovaná diskusia Okrúhly stôl samizdatu s aktérmi samizdatu na Slovensku a v Česku a s historikmi.

Súčasťou konferencie bude krátka projekcia ukážky z pripravovaného dokumentárneho filmu o slovenskom samizdate s názvom Malý svet pravdy a budú prezentované knihy z Edície Antológia slovenského samizdatu.

Vstup na podujatie je voľný, no prosíme o dodržiavanie epidemiologických opatrení, najmä o nosenie rúška alebo respirátora po celý čas pobytu v priestoroch prednáškovej miestnosti, ako aj o dodržiavanie ďalších organizačných pokynov.

Záujemcovia budú mať možnosť sledovať online priamy prenos z konferencie. Prenos bude dostupný na Facebooku a YouTube Ústavu pamäti národa, ako aj prostredníctvom streamu na linku:

https://us02web.zoom.us/j/89407339220?pwd=WWl3Y1hoSC9jMUNrSFpUcFNycXlJdz09

Passcode: 891255

Program konferencie prikladáme v prílohe.

R.S.V.P. do 8. októbra 2021 / guldanova@upn.gov.sk / +421/2/ 593 003 11

Patrik Dubovský
Centrum výskumu obdobia neslobody
Ústav pamäti národa
Miletičova 19, P. O. Box 29
820 18 Bratislava 218
www.upn.gov.sk

Vytlačiť