Podujatia pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu v Nitre

Ústav pamäti národa Vás pozýva na sériu podujatí, ktoré sa uskutočnia 15. novembra 2012 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu v Nitre.

Prvým podujatím, ktorým si občania pripomenú novembrové udalosti z roku 1989, bude spomienkové zhromaždenie o 15.00 h pred Pamätníkom obetiam komunizmu pred budovou Mestského úradu v Nitre. Pri tejto príležitosti bude od 16.15 h svätá omša v Univerzitnom pastoračnom centre Pavla Straussa na Dražovskej ulici č. 4 (Študentský domov Zobor). Po omši v pastoračnom centre premietnu filmy „Svedectvo o neslobode“.
O 19.15 h prejde mestom sviečkový pochod po trase: Študentský domov Zobor - pešia zóna, pamätná tabuľa venovaná udalostiam roku 1989. Spomienkový večer na November 1989 zavŕši od 20.30 študentský koncert a vernisáž venovaná tematike študentstva a boja za slobodu a demokraciu vo Fóre mladých na Ulici Fraňa Mojtu 18.

Organizátormi podujatia sú Mesto Nitra, Zväz protikomunistického odboja, Konfederácia politických väzňov Slovenska, Študentský parlament UKF v Nitre a Univerzitné pastoračné centrum Pavla Straussa. Podujatie podporili Ústav pamäti národa a Veolia Transport Nitra.

Vytlačiť